Отримати гроші в кредит можна різними способами, коротка характеристика

способи кредитування

Фінансова система України передбачає різні варіанти кредитування. Можливість передачі грошей і контроль ідентифікації особистості дозволили значно розширити варіанти кредитування. Якщо намагатися класифікувати фінансові компанії за способом кредитування, то можна об’єднати їх в такі групи:

  • Заставне кредитування
  • Іпотечне кредитування
  • Комерційний кредит
  • Споживче кредитування
  • Автокредитування

Коротка характеристика способів кредитування

заставне кредитування

Головна особливість заставного кредитування полягає в наявність застави, цінного майна, яке буде знаходиться в заставі весь термін кредитування до повного погашення суми кредиту відповідно до договору. Одним з варіантів заставного кредитування може бути ситуація, коли на отримані в кредит гроші купується майно, яке одночасно стає заставним. Така схема кредитування використовується в заставному кредитуванні, автокредитуванні та іпотечному кредитуванні.

Іпотечне кредитування

У фінансовій сфері можна часто почути термін іпотечне кредитування. Цей спосіб кредитування використовується при купівлі нерухомості. Придбана квартира або будинок є заставою і гарантією погашення кредиту.

Комерційний кредит

Комерційне кредитування зустрічається в бізнесі, та  внутрішньокорпоративних відносинах. Найчастіше таке кредитування використовується для підтримки внутрішнього оборотного капіталу компаній і приватних підприємців або для розширення сфери діяльності.

Споживче кредитування

Споживче кредитування – це один з найбільш часто використовуваних способів кредитування. Як правило, його використовують для придбання будь-якої побутової техніки, на лікування, відпочинок, навчання. Отримати такий кредит може будь-хто, головна умова – бути платоспроможним і не мати боргів. Споживче кредитування – це послуга, яку пропонують майже всі фінансові організації.

Автокредитування

Автокредит використовується фізичними особами для придбання автотранспорту. Гарантією повернення кредитних коштів є автомобіль, що купується, саме він виступає в якості застави.

Що впливає на повну вартість кредиту

Повна вартість кредиту залежить від безлічі факторів. Велику роль в умовах кредитування відіграють гарантії, які може запропонувати позичальник кредитній компанії. Чим переконливішими і надійними будуть ваші аргументи, тим краще будуть умови надання позики. Кращі аргументи в цій справі – висока платоспроможність, відмінна кредитна історія, повний пакет документів. Чим менше буде ризик у кредитній компанії, видаючи вам кредит, тим кращі умови вона зможе вам запропонувати. Якщо ви потрапите в статус ризикової групи клієнтів, то отримати дешевий кредит вам не вийде.

Класифікація кредитів може бути розділена на заставне і беззаставне кредитування. Про заставне кредитування ми вже говорили. Такий кредит характеризується наявністю застави, яка буде гарантувати повернення отриманих в борг коштів. У разі неповернення, кредитна компанія має право повернути свої кошти за рахунок продажу заставного майна.

Беззаставне кредитування останнім часом стало дуже популярним, особливо такі види кредитування як мікрокредитування і кредитування онлайн. Мікрокредитування має характерні риси: отримання, відносно невеликих сум на невеликий проміжок часу.

Кредит може бути виданий як на великий термін,  10-15 років, так і на термін в декілька днів. Природно, що умови кредитування на різні терміни будуть значно відрізнятися. До довгострокового кредитування можна віднести такі види кредитування як іпотечне кредитування, і іноді автокредитування.

Короткострокове кредитування має деякі особливості. Як правило, отримання такого роду позики займає 1 – 2 години часу при мінімальних вимогах.