Особливості договорів кредитування при оформлені заставної позики

договір заставного кредитування

Незважаючи на зростаючу популярність мережевого онлайн кредитування, найнадійнішим і зручним залишається заставне кредитування. Заставне кредитування в Україні нічим не відрізняється від кредитування в інших країнах, принцип однаковий: між позичальником і кредитної компанією укладається кредитна угода, де прописані умови надання позикових грошей і вимоги їх повернення. З іншого боку, в договорі прописані умови отримання заставного позики і вимоги до його повернення.

Деякі особливості заставного кредитування в Україні

Кредитна компанія (ломбард) приймає на себе зобов’язання видати клієнту-позичальнику кредитні кошти на суму і термін, обумовлені в договорі, а позичальник бере на себе відповідальність повернути ці кошти в повному обсязі, обумовленому в договорі. При цьому, гарантією повернення кредитних коштів виступає заставне майно позичальника, яке на весь період користування кредитними коштами, знаходяться на зберіганні у кредитора.

В якості заставного майна може бути використано практично будь-яке цінне майно клієнта. В цілому, ломбарди поділяються на типи в залежності від прийнятого в заставу майна: автоломбарди – кредит під заставу автомобілів, ломбарди – кредити під заставу нерухомості, ломбарди – кредит під заставу ювелірних виробів, ломбарди – кредит під заставу дрібної і крупної побутової техніки, ломбарди змішаного типу – приймають в заставу різні типи майна.

Існує два принципово выдмынних один від одного способу оформлення кредит під заставу майна. Якщо сума необхыдных коштів відносно невелика, то може бути оформлений договір застави. Якщо мова йде про великі суми, то частіше за все, кредитні організації використовують додаткові перестраховки, і можуть попросити клієнта надати поручителя, такий договір називається договором кредитування-поручительства.

У деяких випадках можливі нестандартні умови отримання позики, коли в договорі кредитування бере участь 3 сторони, кредитор, позичальник та гарант повернення коштів, одержуваних позичальником. В такому випадку, гарант надає заставне майно і також є відповідальною особою в договорі кредитування.

Особливості укладення договору застави

Українське законодавство зобов’язує складати договір заставного кредитування виключно в письмовому вигляді. При цьому обов’язковою умовою є нотаріальне завірення документа. У разі якщо в заставу надається нерухомість, то ще й державної реєстрації.

Як правило, кредитна компанія має в своєму штаті юриста, що займається юридичним супроводом всіх угод. Необхідно розуміти, що кредитна компанія, перш за все, відстоює свої інтереси, тому при оформленні офіційного договору рекомендується запрошувати свого юриста, або грунтовно вивчити правові особливості кредитування.