Кредит в автоломбарді або МФО

автоломбард чи МФО

Традиційно склалося так, що українці не дуже добре ставляться до ідеї брати в борг у банку або кредитної компанії. І тому є цілком реальні причини. Висока вартість кредиту і завуальовані умови кредитного договору часто стають причиною боргової кабали. Варто тільки прострочити платіж позичальнику, і це відразу виллється в значну суму штрафу і появи прогресуючого боргу.

Як правило, фінансові організації не звертають ніякої уваги на проблеми позичальника і причини появи прострочення. Для банків така ситуація – це законне джерело збільшення прибутку. І вони використовують їх на всі 100%, так як законодавчо нічого не порушують.

Щоб максимально вигідно і безпечно використовувати позикові кошти взяті в борг, необхідно визначитися де брати, скільки, і на яких умовах. Якщо гроші потрібні терміново, то можна звернути увагу на такі організації: автоломбард (кредит під заставу автомобіля) та МФО компанії, що пропонують послуги мікрокредитування. Де краще умови кредитування, і які їх особливості, в порівнянні нижче.

Особливості кредитування в автоломбарді

Саме основне, що потрібно знати про автоломбарди – це фінансові компанії, що надають гроші під заставу. У випадку з автоломбардом в якості застави використовується автомобіль клієнта. Переваги такого способу в тому, що можна отримати велику суму грошей (зазвичай від 20 тис. грн. до 500 тис. грн.) в короткий проміжок часу з мінімальними бюрократичними затримками.

Переваги кредитування в автоломбарді
  • Швидко (зазвичай, кредит оформляється протягом декількох годин)
  • Зручно (необхідний мінімум документів)
  • Вигідно (досить велика сума під хороший відсоток)

Щоб оформити кредит в автоломбарді необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і техпаспорт на автомобіль, який буде використовуватися в якості застави. Працівник автоломбарду проводить огляд автомобіля і оцінює його вартість. Потім укладається договір кредитування і автомобіль ставиться на стоянку компанії, а клієнт отримує необхідні йому гроші. Деякі автоломбарди можуть надавати позики на різних умовах. Наприклад, автомобіль може залишатися у клієнта з правом його використання на весь термін кредитування. Єдиним обмеженням буде заборона на продаж автомобіля, чи передачу іншій людині. Як тільки кредит буде повністю закритий, клієнт стає одноосібним і повноправним власником свого автомобіля.

Максимальна сума виданих коштів безпосередньо залежить від оціночної вартості авто. Чим новіш автомобіль, чим краще його зовнішній та внутрішній стан, тим більше сума можливого кредиту. Автоломбарди готові надавати до 70% – 95% від оціночної вартості автомобіля. Оцінку автомобіля проводить штатний або сторонній оцінювач.

Особливості кредитування в МФО

Компанії МФО, або мікрофінансові компанії з’явилися на ринку кредитування порівняно недавно, але відразу ж завоювали особливу популярність в українців. Таке ставлення пов’язано з умовами кредитування, які пропонують МФО компанії. Кредитування в МФО має як переваги, так і недоліки.

Переваги кредитування в МФО
  • Швидко (отримати фінансову допомогу можна протягом 8 – 40 хвилин)
  • Просто (необхідний пакет документів мінімальний)
Недоліки МФО компаній
  • Термін кредиту обмежений
  • Максимальна сума відносно невелика
  • Річна відсоткова ставка за кредитом може виявитися шокуючою

Щоб отримати позику в МФО, необхідно мати тільки паспорт та ідентифікаційний код. Рішення про видачу кредиту або відмову, стає відоме протягом 10-40 хвилин. Необхідність надавати різного роду довідки відсутня. МФО бере на себе всі питання, пов’язані з організацією договору і всіх супутніх питань. Більшість таких компаній надає позики на термін до 30 днів. Максимально можлива сума до видачі не перевищує 20 – 30 тис. грн.