Як захистити себе від передачі простроченого кредиту колекторам або до суду

захист від коллекторів

Отримуючи кредит кожен з нас сподівається своєчасно його повернути без затримок і прострочень. Практично кожен, хто стикався з необхідністю отримання кредиту в кредитній компанії або банку, знає, що в разі виникнення заборгованості, його кредит буде дуже швидко переданий колекторської компанії, для стягнення прострочення. В окремих випадках, справа може бути передана до суду.

З двох варіантів: колекторска агенція або суд, останній буде менш неприємним. Передача простроченого кредиту в колекторську компанію загрожує боржнику значними незручностями і зіпсованими нервами. Останні будуть регулярно дзвонити і писати, намагаючись вибити борг. А в разі невдачі, справа все одно буде передано до суду.

Робота коллектора в рамках закону

Якщо говорити про правові аспекти роботи колекторської компанії, то принципи її роботи полягають в наступному:

  • Нагадати клієнту про прострочений кредит, якщо він забув про нього.
  • Ввічливо і коректно нагадувати про ступінь відповідальності за недотримання договору кредитування.
  • Інформувати клієнта про стан його кредитної справи, наявність прострочень і рішень по проведеним заходам.
  • Передавати справу боржника до суду або виконавчу службу.
  • Контролювати роботу виконавчої служби та суду і інформувати боржника при необхідності.

В Україні на сьогоднішній день зареєстровано понад 200 колекторських компаній. Згідно зі статистикою і просто існуючої репутації компаній подібного типу, можна сміливо стверджувати, що працівники колекторських компаній не завжди виконують свої обов’язки в рамках закону. Раз по раз трапляються випадки брутального поводження та погроз з боку колекторів на адресу боржників, що прострочили свій кредит.

Яким чином колекторська компанія отримує право вимагати пророченний кредит якщо клієнт кредитної компанії на етапі оформлення позики не знав про такий нюанс? Законодавчо кожен громадянин має право на захист його особистої інформації і не розголошення її третім особам. Також на права позичальника захищені законами про «Захист прав споживачів» та нормами цивільного прав, що гарантують «таємницю банківських операцій і рахунків» Грунтуючись на даних нормах, позичальник може досить просто оскаржити право колекторської компанії стягнути заборгованість позичальника.

Єдина законна підстава для переуступки боргу іншій компанії можлива тільки при згоді клієнта, якщо така згода було надана під час підписання договору кредитування. Тому банки і кредитні компанії включають в кредитну угоду пункт про згоду клієнта на передачу його особистих даних і його фінансової інформації третім особам.

Необхідно мати юридичну освіту або відповідний життєвий досвід, щоб розуміти наслідки, підписання такого договору. Якщо ж у договорі кредитування таких умов немає, то передача даних вашої інформації, так само як і переуступка вашого боргу іншій компанії буде незаконною.

Передача вашої справи в суд – буде найбільш невдалим результатом для вас. Фактично, якщо ви не маєте вагомих аргументів на свою користь, то ймовірність виграти справу мінімальна. Оптимально буде не доводити справу до суду. Можливостей і варіантів затягнути передачу багато. Наприклад, можна запросити реструктуризацію кредиту. Згідно із законом, будь-яка фінансова установа зобов’язана реагувати на дії позичальника. При розгляді заяви, може бути запущений процес зупинки нарахування пені та штрафів на тіло кредиту. Якщо надати кредитору чіткі і надійні гарантії погашення боргу, кредитор може піти на зустріч і реструктуризувати кредит. У більшості випадків саме так і відбувається. Адже це вигідно обом сторонам. Кредитор зменшує витрати по поверненню грошових коштів, які може швидко повернути в обіг, а позичальник, мирно вирішує питання заборгованості.