Як уберегти себе від кредитних аферистів

шахрайство з кредитами Шахрайство з метою заволодіння чужими грошима є найпоширенішим видом обману. З кожним днем ​​з’являються все більш витончені способи обману, яким піддаються довірливі люди. Одним з таких способів є запрошення шукача роботи на співбесіду в офіс компанії. Оголошеннями про пошук роботи завішені всі громадські місця і всі вони пропонують привабливі вакансії з високою заробітною платою. У надії отримати високооплачувану роботу багато відгукуються на подібні пропозиції.

Приваблива пропозиція про роботу

Все виглядає як у звичайній компанії. Починається все з запрошення на співбесіду в офіс, як правило, солідний, з великою кількістю співробітників, які ведуть активний робочий процес. У процесі співбесіди претендентові дають зрозуміти, що зацікавлені у співпраці з ним і просять заповнити анкети для працевлаштування. В анкетахпросять вказати всі персональні дані, адресу, особисту інформацію, платіжні реквізити та ін. Потім, людині повідомляють, що останнім етапом працевлаштування є перевірка кандидата службою безпеки.

Все виглядає солідно і природно. Але через якийсь час кандидат отримує дзвінок або повідомлення, в якому говориться про відмову в наданні вакантного місця з міркувань невідповідності регламенту компанії, або щось подібне. У людини це викликає подив, але не почуття обману. Він продовжує пошук роботи і забуває про невдалу співбесіду. І все б добре, але через якийсь час людина отримує повідомлення поштою або телефоном про те, що є прострочений по виплаті кредит.

Отримавши персональну інформацію, аферисти укладають договір кредитування з компаніями, у яких система видачі кредитів, дозволяє укласти договір дистанційно або, з мінімальним рівнем перевірки. У мережі такого роду шахрайства щорічно потрапляють тисячі довірливих людей. Захистити себе і відсторонитись від шахрайства досить складно, але все-таки можна. Будь-який кредитний договір оформлений без документального підтвердження і особистих документів, юридично недійсний. У разі відсутності ваших документів у кредитора, можна просто не звертати увагу на дії кредитної компанії. Якщо ж вам надали скан копії ваших документів, то доведеться звертатися до суду і доводити факт шахрайства. Щоб позитивне рішення виявилося на вашому боці, необхідно на всіх копіях ваших документів робити запис великими буквами, для чого надано копію і в яку організацію. Тим самим ви вбережете себе від кредитних шахраїв.

Шахрайство з кредитними картами клієнтів

Ще один спосіб, який користується популярністю останнім часом – дзвінок від працівника банку. В один прекрасний момент людина отримує дзвінок від працівника банку з проханням вказати дані його кредитної картки або персональної інформації. Причин може бути безліч, наприклад, пере випуск кредитної карти або реакція на запит про блокування картки. Довірливі люди, а особливо люди похилого віку можуть не знати, що подібного роду питання, працівник банку ніколи не запитує, і абсолютно спокійно передають свої дані стороннім людям. Природно, що в найкоротші терміни з кредитки зникають всі гроші, і можуть бути оформлені короткострокові кредитні позики, за які доведеться розплачуватися власнику карти.

Щоб захистити себе від такого шахрайства, є простий засіб. Якщо вам дійсно дзвонить працівник банку, офіційно виконуючи свої обов’язки, можна «вказати помилкову інформацію» про свою карту або особисту інформацію, працівник банку звіриться з даними, зазначеними вами при оформленні карти в банку, і повідомить вам про вашу помилку. Це буде свідченням того, що з вами дійсно говорить працівник банку. Але навіть в цьому випадку не можна вказувати працівнику банку PIN код вашої картки. Варто зазначити, що працівник банку ніколи не питає ваш особистий код доступу до картки.