Де кращі умови кредитування, у банку або в ломбарді

де краще брати кредит

Ринок кредитування з кожним днем стає все більш різноманітним. Якщо ще кілька років тому щоб отримати кредит існувало тільки кілька варіантів, то зараз варіантів і способів значно більше. Неабияку конкуренцію банкам створили компанії мікрофінансового типу і компанії, що працюють за принципом ломбардів, пропонуючи фінансову допомогу під заставу майна. Недосвідченому позичальнику доводиться робити вибір з безлічі доступних пропозицій, і розібратися які з них варті уваги, дійсно складно.

Кредит у банку. Дешево – не означає швидко.

В Україні на 2017 рік здійснює свою діяльність 90 банків, і це вже після банкрутств і ліквідацій після економічної кризи, наслідки якої відчуваються і зараз. Основний спосіб отримання прибутку у банку – здійснення кредитування як населення, так і бізнесу. В умовах жорстокої конкуренції банки змушені шукати нові варіанти і способи кредитування, щоб залучати потенційних клієнтів. Якщо раніше необхідно було обов’язково надавати довідку про доходи, то зараз багато банків відмовилися від цієї практики і видають кредит без довідки. Причин такого рішення кілька, одна з них полягає в тому, що чимала частина населення країни отримує сірі зарплати, а значить, довідка про доходи не відображає їх реальний рівень доходу. Ще одна причина – спрощення процедури оформлення.

Рішення видавати кредит на спрощених умовах має один серйозний недолік, а саме, неможливість досконально вивчити дані позичальника і визначити рівень ризику по кожному конкретному клієнтові. У свою чергу, це підвищує ризик збитків компанії, що надає грошові позики. Що мінімізувати свої ризики і можливі втрати, банки пропонують гнучкі кредитні рішення. Суть така, отримати кредит можна і за 5 – 10 хвилин, не пред’являючи довідок, поручителів та інших атрибутів традиційного кредитування, але це буде мати і відповідні наслідки: процентна ставка за таким кредитом значно вище (в цей показник закладають ймовірність неповернення кредиту, що тягне за собою підвищення ставки), а також в значній мірі впливає на максимальний термін кредитування. Варто зазначити, що кредитна історія в цьому випадку відіграє чи не найважливішу роль. При хороших показниках, можна отримати позику на максимально вигідних умовах. У той же час, якщо потенційний позичальник має погану кредитну історію або прострочений кредит, то отримати позику в банку навряд чи вдасться. Перевага отримання кредиту в банку в тому, що можна взяти необхідну суму на тривалий період під хороший відсоток, наприклад, гроші на покупку квартири терміном на 15 років.

Кредит в ломбарді. Швидко, просто, без питань.

На відміну від банків отримати кредит у ломбарді дуже просто. Тут займ можуть оформити всі, незалежно від стану кредитної історії, наявності відкритих кредитів в інших організаціях, без відсутності офіційного місця роботи та ін. Принципова різниця в тому, що для отримання кредиту необхідно надати тільки свій паспорт і передати в заставу особисте майно, яке можна високо оцінити. Таким прикладом може бути кредитування під заставу автомобіля. Цю послугу надають автоломбарди. Отримати позику можна протягом години, надавши мінімум документів. В якості застави передається автомобіль, причому сучасні умови кредитування дозволяють отримати гроші і продовжити користуватися своїм автомобілем весь термін кредитування.