Альтернативний спосіб збору грошей на покупку авто

групова покупка

Купівля автомобіля для багатьох українців є нездійсненною мрією через неможливість зібрати потрібну суму. Одним з варіантів покупки автомобіля при нестачі коштів може бути кредит. Купити авто таким чином досить просто, але вартість кредиту може бути істотно вище вартості самого автомобіля, що в кінцевому підсумку робить такий спосіб невигідним. Здавалося б, більшість українців живе за межею бідності, але при цьому, кількість автомобілів що продаються і купуються не зменшилася. Це говорить про те, що існують альтернативні способи покупки, на які перейшли українці.

Купівля авто за допомогою колективного збору грошей

У всьому світі широко відомий спосіб що повсюдно використовується – фінансовий інструмент колективного (групового) збору грошей, з метою придбання, в обумовленому договором порядку, того чи іншого майна (автотранспорт, нерухомість та ін.). Група людей укладає загальний договір з щомісячним внесенням фіксованої суми, при накопиченні необхідної мінімально суми обумовленої в договрі, купується авто і передається одному з тих, хто входить у групу. Далі триває накопичення грошей, і при досягненні потрібного порога, все повторюється знову. У якому порядку буде купуватися авто вирішується методом випадку (лотерея), або в тому порядку, який обумовлений в колективному договорі.

Згідно з численними відгуками, такий фінансовий інструмент дуже популярний у всьому світі, до такого способу прибігають, коли рівень особистого фінансового бюджету не дозволяє здійснити покупку самостійно або в кредит.

Особливості групової покупки авто

Такий спосіб має ряд переваг. Як правило, над групою існує контролюючий орган. Він контролює процес внесення щомісячних платежів, збереження суми накопичення і процес надання грошових коштів в порядку, обумовленому договором.

Чим більше людей входить в групу, тим менше проміжок накопичення коштів. У деяких випадках, володіючи тільки мінімально необхідною частиною коштів, необхідної для покупки авто, можна стати володарем особистого автомобіля протягом 1-2 місяців, після укладення групового договору.

Такий фінансовий інструмент абсолютно законний в Україні. На сьогоднішній день існує лише кілька компаній, що пропонують послуги укладення колективних накопичувальних договорів. Але в недалекому майбутньому їх стане значно більше, і вони цілком собі зможуть скласти конкуренцію галузі кредитування. Собівартість укладення такого договору практично нульова. Витрати на обслуговування мінімальні, необхідно платити тільки комісію за організаційні та контролюючі послуги.

Трохи про відповідальність

Все, що пов’язано з грошима завжди привертає шахраїв. Груповий спосіб накопичення коштів на покупку авто не виняток. Існують компанії, які під виглядом взаємовигідного співробітництва намагаються залучити в групу якомога більше людей, а потім або зникають, або спочатку намагаються виманити у своїх клієнтів додаткові гроші під виглядом різних бонусів, а потім також зникають. Перед вступом до такої групи необхідно з’ясувати всі умови співпраці, проконсультуватися з юристами на предмет відповідності договору з українським законодавством, а також, якщо дана група має офіційну реєстрацію, перевірити її через реєстр Держфінпослуг.